Spotkanie Wigilijne

15 grudnia 2023 r. w Pogodnym Klubiku zapanował świąteczny, wigilijny nastrój. Przy wspólnym stole zasiedli przyjaciele, pełni wzajemnej życzliwości i szacunku.

Jak każe tradycja, przy blasku świec i zapachu jodłowej gałązki, wybrzmiały słowa Ewangelii i najpiękniejsze polskie kolędy. Dźwięk przełamywanego opłatka uwolnił niezwykłą moc serdecznych życzeń, wigilijne wzruszenie i wspomnienia o tych, których głosu zabrakło dziś przy stole. Czas na chwilę się zatrzymał, aby można było docenić ten wyjątkowy, wspólny czas, być razem i cieszyć się z obecności bliskich.

Seniorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę, przygotowali symboliczne elementy dekoracji, aby podkreślić wyjątkowy charakter spotkania, w którym uczestniczyli również: Wójt Gminy Skrzyszów – Marcin Kiwior, Sekretarz Gminy Skrzyszów – Cecylia Andrusiewicz, Kierownik GOPS w Skrzyszowie – Ewa Siedlik i przedstawiciele Stowarzyszenia Mój Szynwałd. Zaproszeni goście skierowali do seniorów Pogodnego Klubiku płynące z serca życzenia. Spotkanie wigilijne – był to dobry czas, który pozwolił zatrzymać się na chwilę i docenić to, co w życiu ważne – obecność drugiego człowieka i jego otwarte serce – to, czego tak bardzo światu potrzeba.