Łapacze snów

11 maja 2022 r. w Pogodnym Klubiku, zajęcia miały nietypowy charakter.

Piękna dusza, dobre serce w połączeniu z bogatą wyobraźnią i ułańską fantazją sprawiają, że człowieka miewa wyjątkowo piękne sny. A że naszym seniorom żadnego z tych czynników nie brakuje, to i marzenia senne mają przebogate. Ale seniorzy Pogodnego Klubiku dalecy są od egoizmu, toteż postanowili swe piękne sny wyłapać, by przekazać tym, którzy na to zasługują. I to dopiero zagwostka - jak to zrobić…

Z pomocą przyszli specjaliści od … łapaczy snów. Legenda mówi, że łapacze przez otwór w środku przepuszczają do odpoczywającego pod ich opieką same dobre sny i myśli, złe zatrzymują na sieci dzięki duchowi snów. Kiedy wstaje dzień, złe sny odlatują.

Seniorom nie trzeba było dwa razy powtarzać. Zakasali rękawy i dalej, do dzieła! Zgodnie z wytycznymi, krok po kroku wiązali sznureczki na okręgach, przygotowując, zgodne z najnowszymi trendami łapacze snów, o jakich nie śniło się prastarym Indianom. I chociaż są tacy, którzy przypisują łapaczom magiczne moce, to w Pogodnym Klubiku nic takiego nie będzie miało miejsca, bo tu króluje jedno – wielka siła – niepokonana moc dobrej woli, płynąca prosto z serca.