Dzień Seniora w Pogodnym Klubiku

W dniu 8 października 2018 r. seniorzy działającego w Gminie Skrzyszów od trzech lat ośrodka wsparcia „Pogodnego Klubiku” świętowali swój dzień. Hucznie obchodzone Święto Seniora to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu.

Była to dobra okazja do podsumowania wszystkich inicjatyw, akcji, wyjazdów przedsięwzięć. Był czas na wspomnienia wyświetlane na dużym ekranie, czas na podziękowania i refleksje. Podczas uroczystości popłynęło wiele ciepłych słów pod adresem seniorów od Wójta Gminy Skrzyszów – Pana Marcina Kiwiora, Kierownika GOPS – p. Marii Kowalskiej, Prezesa Stowarzyszenia Mój Szynwałd – p. Bartłomieja Mąciora oraz animatorów. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień i upominków. Seniorzy także docenili i wyrazili swoje uznanie dla wszystkich, którzy chociażby w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, aby Pogodny Klubik mógł funkcjonować w takiej formie, w jakiej ma to obecnie miejsce, co więcej mógł się rozwijać i promować swoją działalność.

Warto dodać, że obchody Dnia Seniora odbyły się w nowo wyremontowanej siedzibie. Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy i programu Senior+ odrestaurowano kuchnię i wyposażono w nowe meble, piec, kuchenkę mikrofalową i lodówkę, w sali przeznaczonej na spotkania odnowiono wnętrze, zainstalowano projektor, ekran, zamontowano telewizor, zakupiono komody, wymieniono drzwi.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Pogodni seniorzy, to także grupa niezwykle kreatywna, a niespodzianki to jej specjalność. Podczas uroczystości seniorzy uczcili także 40 urodziny Gospodarza Gminy. Popłynęły szczere, gorące życzenia, zamknięte w popularnej piosence, oklaski i wiele serdeczności i gromkie „Sto lat”. Sądząc po reakcji Jubilata – niespodzianka udała się w 100 procentach.

Uroczystość Święta Seniora przygotowali członkowie Pogodnego Klubiku przy współpracy z kierownikiem ośrodka wsparcia – p. Ewą Siedlik, niezwykle oddaną i zaangażowaną w pracę na rzecz seniorów. Piękne, eleganckie nakrycia stołów, elementy dekoracyjne, zastawione stoły, pełne domowych przysmaków zaskakiwały zaproszonych gości bogactwem smaków i aromatów. Seniorzy piękni (nie tylko zewnętrznie), w galowych strojach, jak zawsze, z sercem na dłoni witali każdego, kto przybył do ich siedziby. W przygotowanie święta włożyli wiele serca i dołożyli starań, aby każdy mógł poczuć się u nich jak w domu. Efekt podjętych działań przeszedł oczekiwania wszystkich. Radość, życzliwość i wewnętrzne ciepło płynące od Pogodnych seniorów sprawiły, że nikt nie mógł pozostać obojętny. Wspaniała atmosfera, pełna życzliwości i wzajemnego szacunku, radość, umiejętność doceniania tego, co niesie życie i chęć niesienia wzajemnej pomocy to to, co sprawia, że kto raz przekroczy próg Pogodnego Klubiku, chce pozostać na dłużej. Pogodni seniorzy to wspaniali ludzie, którzy dzięki życiowemu doświadczeniu potrafią docenić jego prawdziwą wartość i w każdym potrafią dostrzec to, co najlepsze.