Spotkanie z policjantem

27 września 2018 r. w Pogodnym Klubiku to dzień przeznaczony na profilaktykę. Specjalnym gościem był pan dzielnicowy - asp. szt. Marek Pigiel, który dołożył starań, aby uwrażliwić seniorów na sytuacje, w których łatwo stać się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie służyło zwiększeniu świadomości i przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia. Wiele uwagi poświęcono skutecznej poprawie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Pan dzielnicowy, aby ustrzec seniorów przed zagrożeniami opowiadał także o metodach działania przestępców i apelował o ograniczone zaufanie do nieznajomych. Nie zabrakło informacji o tym, jak ważna jest czujność i dbałość o bezpieczeństwo na drodze, w tym noszenie elementów odblaskowych. Spotkanie przerodziło się także w obustronną dyskusję.

Okazało się, że seniorzy nie tylko mają szeroką wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale są także doskonałymi obserwatorami. Podczas wizyty pana Marka mieli możliwość opowiedzenia o swoich oczekiwaniach i prośbach związanych z poprawą bezpieczeństwa w miejscach, w których mieszkają. Nie zabrakło także humorystycznych historii o przygodach związanych z poruszaniem się seniorów po drodze, pieszo, na rowerze i samochodem...