Jak zrobić łapacz snów

Dla spragnionych dawaniu upustu swoim manualnym zdolnościom proponujemy wykonanie łapacza snów. Ta modna w dzisiejszych czasach ozdoba to amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej.

Według wierzeń gęsta sieć zawieszona w pobliżu śpiącego, miała przepuszczać tylko dobre sny, a zatrzymywać nocne koszmary. Zły sen miał łapać się w sieć, spływać po piórach i ginąć wraz z pierwszymi promieniami słońca. Współcześnie łapacz snów jest popularną pamiątką - ozdobą kupowaną przez turystów. Tradycyjny łapacz snów jest wykonany ze sprężystego drewnianego pręta np. wierzby. Wewnątrz ramy spleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć ze ścięgna, włosia lub rzemienia. Przyozdobiony zazwyczaj piórami, koralikami czy wstążkami, którym Indianie przypisywali właściwości magiczne.

Dla nas propozycja wykonania tak zwanego łapacza snów niech będzie okazją do dobrej zabawy oraz.... wykorzystania być może już niepotrzebnych firanek i wstążek. Zamieszczony na zdjęciu łapacz snów to prezent od jednej z uczestniczek naszego pogodnego klubiku. Pani Marta jest inspiracją do dzisiejszego posta, a instrukcję w jaki sposób możemy wykonać krok po kroku taką ozdobę zobaczyć można na filmiku.