Kartki świąteczne

3 lutego 2020 r. w Pogodnym Klubiku już delikatnie zapachniało Wielkanocą. Przyczyną tego były warsztaty tworzenia kartek świątecznych.

Seniorzy słyną z dobrej organizacji, dlatego właśnie obliczyli, że aby zdążyć na Święta obdarować wszystkich przyjaciół życzeniami, już teraz muszą rozpocząć przygotowania. Bo cóż cenniejszego nad przesłaną, własnoręcznie wykonaną i zapisaną życzeniami kartkę. Ta niezwykła chwila… niezaspokojona ciekawość, od kogo… i ten cudowny moment otwierania przesłanych życzeń, a potem delektowania się malowniczym widokiem wykonanej z sercem karteczki.

Chociaż zwyczaj przesyłania życzeń powoli odchodzi do lamusa, wypierany przez pocztę elektroniczną, to jednak na seniorów można liczyć – podtrzymają lub wskrzeszą każdą dobrą tradycję i to w pięknym stylu. W ruch poszły kolorowe kartony, ozdobne dziurkacze i kolorowe wstążeczki. Zainspirowani pomysłami pani Marty działali z największą pieczołowitością, dopieszczając starannie każdy szczegół. W Pogodnym Klubiku zaroiło się od kurczaczków, zajączków, kogucików i oczywiście pisanek. Powstały nowoczesne, energetyczne kartki, które zachwycały swą atrakcyjnością nie tylko samych autorów.

Radość wytwarzania była nie mniejsza niż zachwyt nad efektem końcowym pracy. Teraz poczta będzie miała na pewno ręce pełne roboty, a i budżet państwa zostanie nieco podratowany, bo seniorzy mają wielu przyjaciół i potrafią o nich dbać. Tylko czekać jak się zacznie wysyłanie…