Dzień Mężczyzn

14 marca 2019 r. w Pogodnym Klubiku sporo się działo. Ledwo nastała godzina spotkania, a w senioralnej kuchni ruch jak w ulu.

Panie na najwyższych obrotach uwijały się skrzętnie, a wszystko to robiły… jakoś tak… jakby w tajemnicy. W ramach warsztatów kulinarnych przygotowywały dziś danie gorące – ukochane przez wszystkich tradycyjne zapiekanki, ale… i okazja ku temu była niecodzienna. Otóż kobiety, uczczone niedawno przez klubikowych panów, postanowiły dziś w pełni przejąć inicjatywę i pokazać, na co je stać. Zaplanowały uroczyste świętowanie wypadającego niedawno Dnia Mężczyzn. O, jakaż była motywacja podczas zajęć kulinarnych! Każda z pań skrzętnie krzątała się po kuchni, aby przygotować takie smaki, które sprostałyby szlachetnym podniebieniom mężczyzn. I tak to się jakoś stało, że było "na bogato" - zapiekanki, których zapach roznosił się po całej okolicy, wspaniałe ciasta i ciasteczka, do tego wyjątkowa kawa, bo pita w doborowym towarzystwie…

Gdy już wszyscy przybyli, panie zastawiły stoły i nadeszła wiekopomna chwila… czas serdeczności, uścisków, gorących życzeń. Starannie przygotowane upominki, pięknie zapakowane, z klasą i rozmachem… Panowie zostali obdarowani. Ale… jakby tego było mało, pojawiły się kolejne upominki – niespodzianki. Były sympatyczne paczuszki, rozdano nawet puchary (z tęczową galaretką). Punktem kulminacyjnym okazały się jednak urocze, czerwieniutkie koszulki. Każda z nich wypełniona była ładunkiem pozytywnych emocji i niosła głębokie przesłanie, obnażała prawdę, o każdym z obdarowanych i wyjątkowych zarazem mężczyzn. Panowie zostali docenieni w 100%. Każdy z nich musiał zaprezentować paniom, czy aby na pewno prezent dobrze leży. O! Ileż było radości. Panowie niczym rasowi modele, prosto z najlepszych domów mody zaprezentowali się przed koleżankami. Koszulki pasowały idealnie, nie tylko ze względu na rozmiar.
Była radość obdarowywania i radość z otrzymywania… która większa? Dzisiaj tego nie udało się rozstrzygnąć… najważniejsze, że i obdarowujący i obdarowani mogli w tym dniu być razem i dzielić się tą radością.