Mozaiki z koralików

22 sierpnia 2019 r. w Pogodnym Klubiku odbyły się kolejne warsztaty manualne. Tym razem seniorzy podjęli się wykonania małej mozaiki z koralików do prasowania.

Było to nie lada wyzwanie, gdyż zadanie to wymagało niemałej precyzji. Z chirurgiczną dokładnością, przy pomocy pęsety seniorzy komponowali koralik po koraliku, aby osiągnąć upragniony efekt. Jedni korzystali z gotowych wzorów, drudzy komponowali spontanicznie, a trzeci puszczali wodze fantazji i tworzyli prace mieniące się wszystkimi kolorami tęczy.

I chociaż początkowo ta misterna praca mogła niektórym wydawać się zadaniem nieosiągalnym, to w rezultacie okazało się, że jak zwykle seniorzy Pogodnego Klubiku ze wszystkim sobie poradzą. Ba! Szybko dojdą do perfekcji. Nikt się nie poddał. A byli i tacy, którzy doszli do takiej wprawy, że wykonali nawet kilka prac. Powstały małe, mozaikowe obrazki inspirowane bajkami z dzieciństwa, staropolską tradycją, zainteresowaniami wnuków albo miłością do męża… Wszystkie prace zostały wyeksponowane w siedzibie Pogodnego Klubiku i z pewnością stanowić będą inspirację dla kolejnych mozaikujących mozaikowiczów.