Wycieczka do Wrocławia

3 i 4 sierpnia 2019 r. seniorzy Pogodnego Klubiku wyruszyli na podbój Wrocławia. W sobotni poranek, zwarci i gotowi stawili się na miejsce spotkania, aby wyruszyć na wycieczkę do miasta krasnali.

Już w autokarze okazało się, że mimo wczesnej pory, wszyscy uczestnicy są w doskonałym nastroju. W tym rewelacyjnym humorze dotarli na miejsce, gdzie przez dwa dni poznawali najciekawsze zakątki Wrocławia, podziwiali zabudowę Starego Miasta, zwiedzali Ostrów Tumski, poszukiwali charakterystycznych dla miasta krasnali, uczestniczyli w spektaklu fontann i korzystali z niemal wszystkich atrakcji, jakie przygotował dla nich Wrocław, a tym nie było końca.

W drugim dniu wyprawy rozkoszowali się wizytą w Afrykarium, obejrzeli Halę Stulecia i relaksowali się w Ogrodach Japońskich. W dwudniowej wędrówce seniorom Pogodnego Klubiku towarzyszył nieoceniony przewodnik – Pan Sławek Niedźwiecki, który oczarował wszystkich wiedzą, elokwencją i klasą. Jego sposób prezentacji miasta sprawił, że Wrocław wydał się jeszcze bardziej niezwykły. Seniorzy radośni, pełni energii, mimo sporego wysiłku i pewnie nie mniejszego zmęczenia, wytrwale wędrowali, chłonąc atmosferę miasta i ciesząc się jego malowniczą zabudową.

Zwieńczeniem wyprawy była wizyta w Dobrzykowicach – miejscowości, gdzie przed laty kręcono kultowe historie z życia Pawlaków i Karguli. To właśnie tam wróciły wspomnienia, seniorzy przypominali zabawne filmowe dialogi, a nawet udało się „podejść do płota”. Tym razem jednak obyło się bez tłuczenia glinianych dzbanów i obcinania rękawów koszul. Wszyscy, nastawieni pokojowo powrócili do domów, pełni wrażeń i dobrych wspomnień.

Organizatorem i koordynatorem wyjazdu była jak zwykle zaangażowana maksymalnie w pracę na rzecz seniorów (i nie tylko) Ewa Siedlik.