Zajęcia kulinarne - zakręcone ślimaczki

18 lipca 2019 r. wakacje w pełni, ale w Pogodnym Klubiku praca wre… Wszyscy zakręceni, bo oto dzisiaj – zajęcia kulinarne, a w roli głównej zakręcone ślimaczki.

Potrawa znana pod przeróżnymi nazwami, ale jej oblicze – jest tylko jedno – zakręcone na całego. Panie z mocą krzątają się w kuchni. Jedne przygotowują ciasto, drugie układają ser, trzecie przygotowują świeżą wędlinę i jeszcze tylko odrobina keczupu, troszkę ziółek – żeby było smacznie i w miarę zdrowo i wszystko prawie gotowe.

Ciasto rośnie, bo na drożdżach, a panie już czają się z nożem, by z długiego, wyrośniętego odrobinkę ślimaka zrobić malutkie ślimaczki. I stało się. Teraz staranne układanie na blasze i… myk do piekarnika. A po chwili… rumiane, chrupiące, pachnące… już zachwyca podniebienia wszystkich seniorów. Przekąska idealna na spotkanie towarzyskie, podawana na zimno i na gorąco smakuje wyśmienicie. A w Pogodnym Klubiku… wyjątkowo, bo gratis do przekąski jest doborowe towarzystwo. I ta promocja trwa niezmiennie, cały rok.